اطراف سوخته بود

نوع اصطلاح :
عنوان :
اطراف سوخته بود
امام باقر علیه‏السلام فرموده است: قطره‏ای نزد خداوند محبوب‏تر از قطره خونی که در راه خدا ریخته شود نیست.
یکی از علمای ما در کتابی که تألیف کرده و یک نسخه قدیمی آن در خزانه امیرالمؤمنین علیه‏السلام پیدا شده است، به سندی که ذکر کرده از حضرت صادق علیه‏السلام نقل می‏کند که: فرمود: خدمت پدرم بودم و عده‏ای از انصار هم در حضور ایشان بودند که شخصی آمد و به پدرم گفت: خود را برسان که خانه‏ات آتش گرفت.
پدرم به من فرمود: پسرم! آتش نگرفته، آن مرد رفت و طولی نکشید که برگشت و گفت: به خدا خانه‏ات آتش گرفته است. باز فرمود: پسرم! به خدا آتش نگرفته است. تا آن جا که فرمود: پس پدرم برخاست و من هم با او برخاستم تا به منزل رسیدیم. آتش از چپ و راست و سایر اطراف منزل شعله‏ور بود. پس حضرت به طرف مسجد رفت و به سجده افتاد و در سجده گفت: به عزت و جلال تو سر از سجده بر نمی‏دارم تا آتش را خاموش کنی، و به خدا! سر از سجده بر نداشت تا آتش خاموش شد و به خانه رفت. اطراف همه سوخته بود ولی منزل‏های ما سالم بود.

منبع: معجزات امام محمد باقر؛ حبيب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir