وای به حال شما

نوع اصطلاح :
عنوان :
وای به حال شما
امام باقر علیه‏السلام فرموده است: از چیزهایی که واقعا کمر شکن است. همسایه‏ای است که اگر از انسان خوبی دید پنهان کند و اگر بدی دید آشکار نماید.
و از اعمش روایت شده که گفت: منصور یعنی ابوجعفر به من خبر داد که من و برادرم ابوالعباس سفاح (از ترس) بنی‏امیه در شهرها فراری بودیم تا آن که به مدینه آمده و به مسجد مدینه عبور کردیم و حضرت باقر علیه‏السلام در مسجد نشسته بود. چون نظرش به ما افتاد، به مردی که در کنارش نشسته بود، فرمود: گویا می‏بینم که امر خلافت به این دو رسیده است! آن مرد نزد ما آمده و ما را به این امر بشارت داد. پس ما به سوی او رفته، عرض کردیم:
یا ابن رسول الله! درباره ما چه فرمودی؟ فرمود: امر خلافت به زودی به شما می‏رسد. ولی شما نسبت به ذریه و عترت من بدرفتاری می‏کنید. پس وای به حال شما به همین زودی! منصور گفت: چند روزی نگذشت که برادرم و سپس من مالک امر خلافت شدیم.

منبع: معجزات امام محمد باقر؛ حبيب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir