فضیل بن یسار

نوع اصطلاح :
عنوان :
فضیل بن یسار
هر وقت حضرت صادق علیه‏السلام به فضیل (بضم فاء و فتح ضاد) ابن یسار نگاه می‏کرد که متوجه آن بزرگوار شده بود می‏فرمود: به افراد با خضوع و خشوع مژده‏ی بهشت دهید. نیز حضرت صادق علیه‏السلام می‏فرمود: فضیل از یاران پدر من است و من آن مردی را که یاران پدرم را دوست بدارد دوست می‏دارم. ابراهیم بن عبدالله روایت می‏کند که: هر وقت حضرت صادق علیه‏السلام می‏دید فضیل بن یسار می‏آید می‏فرمود: به افراد متواضع بشارت بهشت بدهید! کسی که بخواهد یک نفر مرد از اهل بهشت را ببیند به فضیل بن یسار نظر کند!! آن کسی که بدن فضیل بن یسار را غسل می‏داد می‏گوید: در آن موقعی که من جسد فضیل را غسل می‏دادم می‏دیدم که دست او بر دست من سبقت می‏گیرد و عورت خود را می‏پوشاند! وقتی این مطلب را به عرض صادق آل محمد صلی الله علیه وآله رساندم فرمود: خدا فضیل بن یسار را رحمت کند که از ما خانواده است.

منبع: ستارگان درخشان (جلد 7) (سرگذشت حضرت امام محمد باقر)؛ محمد جواد نجفی؛ کتابفروشی اسلامیه چاپ پنجم 1376 .
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir