شفای چشم کور

نوع اصطلاح :
عنوان :
شفای چشم کور
قطب راوندی رحمه‏الله از محمد بن میمون روایت کرده که گوید: قبل از مسافرت حضرت رضا علیه‏السلام به خراسان، سفری به مکه آمد و من در خدمتش بودم، چون خواستم به مدینه برگردم، عرض کردم امری دارید، در مدینه میل دارید مرقومه‏ای برای اهل منزل بنویسید که من ببرم، اگر مرقومه‏ای بنویسید، برای ابوجعفر می‏روم خبر سلامتی شما را می‏دهم.
حضرت تبسمی ‏فرمود و مرقومه‏ای نوشته به من داد. نامه را آوردم، چشمان من نابینا شده بود.
موفق خادم حضرت ابوجعفر علیه‏السلام را از صدا نمی‏شناختم، او را یافتم مرا برد خدمت حضرت امام محمد تقی علیه‏السلام و او صبی بود. نامه را خدمت او دادم به موفق فرمود: باز کن.
باز کرد، مقابل روی آن حضرت گرفت و خواند رو به من کرد و فرمود: ای محمد! چشمت چطور است؟
عرض کردم: علیل شده، مدتی است نمی‏بینم.
فرمود: پیش بیا، دست مبارک به چشم من کشید، بینا شد. جمال باهر النور او را دیدم و دست و پای او را بوسیدم، از خدمتش مرخص شدم.
خبر شفا یافتن محمد بن میمون در مکه و مدینه شایع شد و مردم ابوجعفر امام محمد تقی علیه‏السلام را در همان حال صباوت و کودکی به عظمت و امامت می‏شناختند.

منبع: زندگانی حضرت امام محمد تقی جوادالائمه؛ حسین عماد زاده؛ حسینیه عمادزاده چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir