شفای چشم یکی از یاران

نوع اصطلاح :
عنوان :
شفای چشم یکی از یاران
حضرت امام جواد علیه‏السلام از جدش حدیث کرده است: کسی که زمانه را با دیده‏ی بدبینی و انکار نگاه کند و از روی سخط لب به ملامت روزگار بگشاید، ملامتش به درازا می‏کشد و از آن طرفی نمی‏بندد.
محمد بن میمون روایت می‏کند که روزی در مکه به خدمت حضرت امام رضا علیه‏السلام رفتم و گفتم: یابن رسول الله صلی الله علیه و آله قصد دارم به مدینه سفر کنم. نامه‏ای به پسرت ابی جعفر بنویس تا با خودم به مدینه ببرم. حضرت تبسم فرمود و بعد از آن نامه‏ای نوشت و به من داد. من راهی مدینه شدم و بعد از قطع منازل به مدینه مشرفه رسیدم. خادمی را بر در منزل حضرت امام رضا علیه‏السلام دیدم. گفتم: آقازاده‏ی مرا، یعنی اباجعفر محمد تقی علیه‏السلام را بیرون بیاور تا به دیدار فایض الانوارش مشرف گردم. خادم رفت و آن در یگانه را از صدف مهد برداشته و بیرون آورد و در مصابیح القلوب ذکر شده که در آن وقت سن شریف آن حضرت یک سال و چهار ماه بوده است. محمد گوید: چون به نزدیک شهزاده رسیدیم، سلام کردم. آن بچه چمن جلالت جواب داد بعد از آن فرمود: ای محمد! حال تو چطور است؟ در آن ایام به چشم من‏ مرضی رسیده بود که چیزی را نمی‏دیدم. گفتم: یابن رسول الله صلی الله علیه و آله چشمم نابینا شده، فرمود: ای محمد! پیش من بیا. چون نزدیک آن حضرت رفتم، نامه را به خادم دادم. حضرت اشاره فرمود تا خادم نامه را باز کند و نزد حضرت بیاورد. آن حضرت نامه را خواند و بعد از آن فرمود: ای محمد نزدیک‏تر بیا، چون جلوتر رفتم، دست مبارک بر چشم من کشید و به برکت آن حضرت چشمهای من روشن گردید. پس دست و پای آن حضرت را بوسیدم و از آن روز روشنی چشم خود را روز به روز رو به افزایش دیدم. الحمدالله رب العالمین.

منبع: معجزات امام جواد؛ الله اکبرپور؛ نشر الف چاپ دوم 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir