راهنمایی مرده به مکان اموال خود در خواب‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
راهنمایی مرده به مکان اموال خود در خواب‏
یک نفر به حضرت امام جواد علیه‏السلام گفت: سرور من! مردم از شما انتقاد می‏کنند که تا این حد خردسالید. فرمود: از چه جهت انتقاد می‏کنند؟ به حق سوگند که خداوند به پیامبرش گفته است: «بگو این است راه و رسم من که از روی بینش به آن دعوت می‏کنم، من با آن کسی که پیرو من است» به خدا سوگند که در آن موقع فقط علی پیرو رسول خدا بود و فقط نه سال داشت. من نیز نه ساله‏ام.
ابوهاشم روایت می‏کند که روزی مردی به مجلس ابی‏جعفر محمد بن علی الجواد علیه‏السلام آمد و گفت: یابن رسول الله صلی الله علیه و آله پدرم وفات یافت و صاحب مال زیادی بود. بعد از فوت او من اصلا نمی‏دانم که اموال او کجاست و من فقیر الحال و کثیر العیالم و از محبان خاندان شما هستم. اگر به فریاد من برسی، نهایت مرحمت و کرم خواهد بود. حضرت فرمود: هنگامی که نماز خفتن بگذاری بر محمد و آل او صلوات بفرست، پدرت را در خواب خواهی دید و او به تو از مال خود خبر خواهد داد.
چون شب شد به فرموده‏ی آن حضرت بعد از نماز خفتن عمل نمود و خوابید. پدرش را در خواب دید که می‏گفت: ای پسر! مال‏ من در فلان موضع مدفون است. آن را پیدا کن و حضرت ابی جعفر علیه‏السلام را از آن که من تو را به جای آن مال راهنمایی کردم، خبر بده. چون صبح شد، آن مرد به موضعی که به او نشان داده بود، رفت و مال پدر را پیدا و تصرف نمود. بعد به خدمت حضرت آمد و واقعه‏ی خود را بیان نمود. حضرت فرمود: خدا را شکر که این مال را به تو کرامت کرد و دعای تو را اجابت نمود.

منبع: معجزات امام جواد؛ الله اکبرپور؛ نشر الف چاپ دوم 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir