رفتن حضرت از مدینه به خراسان جهت تدفین پدر

نوع اصطلاح :
عنوان :
رفتن حضرت از مدینه به خراسان جهت تدفین پدر
حضرت امام جواد علیه‏السلام در ضمن پاسخ نامه‏ای به یکی نوشته بود که: اما درخواست محمد بن حمزه که به او دعایی بیاموزم که امید رهایی در آن باشد. به او بگو که به این دعا ادامه دهد: «ای خدایی که از شر هر کس و شر هر چیزی کفایت کنی و هیچ کس و هیچ چیز از شر او کفایت نکند. خدایا مرا از شر این بند و زندان برهان» اگر به این دعا ادامه دهد امیدوارم که از هم و غمی که دارد رهایی یابد. ان شاءالله. گیرنده‏ی نامه نیایش را به محمد بن حمزه آموخت و دیری نگذشت که از زندان رها گشت.
معمر بن خلاد روایت می‏کند که روزی حجة ربانی ابوجعفر ثانی، امام محمد تقی علیه‏السلام در مدینه به من فرمود: ای معمر! بر چهار پای خود سوار شو تا با تو به جانب صحرا برویم. من حسب‏الامر آن حضرت سوار شده با هم می‏رفتیم تا به یک وادی رسیدیم که در آن بیشه بود. آن حضرت فرمود: ای معمر! زمانی در همین موضع باش تا من حاضر شوم. پس به در آن بیشه رفت و از نظر من غایب گردید. بعد از اندک زمانی پیدا شد. گفتم: یابن رسول الله صلی الله علیه و آله روح من فدای تو باد، کجا رفته بودی که چنین از گرد راه غبارآلوده‏ای؟ فرمود: پدرم در خراسان وفات یافته بود، به تجهیز و تکفین وی رفته بودم و اکنون از دفن او می‏آیم.

منبع: معجزات امام جواد؛ الله اکبرپور؛ نشر الف چاپ دوم 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir