به امامت حضرت معتقد شدم‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
به امامت حضرت معتقد شدم‏
حضرت امام محمد تقی علیه‏السلام فرمود: هر کس به غیر از خدا تکیه کند، خدا او را به خود واگذارد.
و می‏فرماید: قاسم بن عبدالرحمان - که زیدی بود - گفت: به بغداد رفته بودم. روزی دیدم که مردم می‏دوند و بر بام‏ها و جاهای بلند بر می‏آیند و می‏ایستند. گفتم: چه خبر است؟ گفتند: ابن‏الرضا (حضرت جواد علیه‏السلام) است، ابن‏الرضا است. گفتم: به خدا او را می‏نگرم. دیدم حضرت بر استر نر یا ماده‏ای سوار است و آمد. گفتم: خدا شیعه را از رحمت خود دور کند که می‏گویند: خدا اطاعت این (کودک خردسال) را واجب کرده، حضرت متوجه من شد و فرمود: ای قاسم بن عبدالرحمان! «آیا از بشری از جنس خود پیروی کنیم؟! در این صورت در ضلالت و دوزخیم، سوره قمر آیه 26».
با خود گفتم: به خدا این ساحر است. باز حضرت متوجه من شده و فرمود: «آیا از میان ما تنها وحی به او القا می‏شود؟! بلکه او دروغگویی سرکش و متکبر است. سوره قمر آیه 25» با دیدن این اعجاز از عقیده‏ی خود برگشته و شهادت دادم که او حجت خدا بر خلق است و به امامتش معتقد شدم.

منبع: معجزات امام جواد؛ الله اکبرپور؛ نشر الف چاپ دوم 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir