طلب حاجات

نوع اصطلاح :
عنوان :
طلب حاجات
جدير من امرته بالدعاء ان يدعوک و من وعدته بالاجابة ان يرجوک، ولي اللهم حاجة قد عجزت عنها حيلتي و کلت فيها طاقتي و ضعف عن مرامها قوتي، و سولت لي نفسي الامارة بالسوء و عدوي الغرور الذي انا منه مبلو ان ارغب اليک فيها.
اللهم و انجحها بايمن النجاح و اهدها سبيل الفلاح و اشرح بالرجاء لاسعافک صدري و يسر في اسباب الخير امري و صور الي الفوز ببلوغ ما رجوته بالوصول الي ما املته.

(خدايا) کسي را که به دعاء کردن فرمان دادي سزاوار است که تو را بخواند و آن را که به اجابت دعايش وعده دادي شايسته است که به تو اميدوار باشد، خدايا مرا حاجتي است که تدبير و چاره‏جوئي من از بر آوردن آن عاجز است و طاقتم در برابر آن در مشقت و نيروي من از رسيدن به آن ضعيف و ناتوان، و نفس من که زياد به بدي‏ها امر مي‏کند و دشمن من که غرور است و من به آن مبتلاء هستم مرا اغواء مي‏کند که درباره‏ي حاجت خود از تو اعراض کنم.
بار خدايا به بهترين راه پيروزي آن را برآورده کن و سينه‏ي مرا به اميد برآمدن حاجتم بگشا و در اين کار اسباب خير را برايم آسان نما و با رسيدن بدان چه اميد آن را داشته و به وصولش آرزومندم راه فلاح و رستگاري را به من بنماي.
- و وفقني اللهم في قضاء حاجتي ببلوغ امنيتي و تصديق رغبتي، و اعذني اللهم بکرمک من الخيبة و القنوط و الاناة و التثبيط.
اللهم انک ملي‏ء بالمنائح الجزيلة و في بها و انت علي کل شي‏ء قدير بعبادک خبير بصير [1] .

خدايا توفيقم بده که در برآمدن اين حاجت به آرزويم رسيده و رغبت خود را بازيابم.
و خدايا مرا به کرمت از خسران و نااميدي و انتظار و تعويق در پناهت بدار.
بارالها توئي که عطايا و بخشش‏هاي فراواني داري و به وعده‏ي خود وفا کننده‏اي و تو بر هر چيز قادر و توانائي و به حال بندگانت آگاه و بينائي.

پی نوشت:
[1] مهج الدعوات صفحه‏ي 265-259.
منبع: حضرت جواد الائمه؛ فضل الله کمپاني‏ ؛ مفید 1362ش.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir