زیارت قبر مؤمن

نوع اصطلاح :
عنوان :
زیارت قبر مؤمن
شیخ طوسی آورده است: از محمد بن احمد بن یحیی روایت شده که گفت: در فید (روستایی میان راه مکه از سمت کوفه) بودم که محمد بن علی بن بلال به من گفت: ما را به قبر محمد بن اسماعیل بن بزیع، نزدیک کن تا او را زیارت کنیم؛ چون به قبر رسیدیم، بالای سرش رو به قبله نشست؛ در حالی که قبر در مقابل او بود؛ سپس گفت: صاحب این قبر - یعنی محمد بن اسماعیل بن بزیع - به من خبر داد، از امام جواد علیه السلام شنیده است که چنین می فرمود: هر کس قبر برادر مؤمنش را زیارت کند، پس کنار قبرش بنشیند در حالی که رو به قبله باشد و دستش را، بر قبر او بگذارد و هفت مرتبه سوره ی قدر - انا أنزلناه فی لیلة القدر - را بخواند، از روز قیامت در امان است.
و محمد بن اسماعیل، امام موسی بن جعفر علیه السلام را درک کرده است.
نصر بن صباح گفته است: محمد بن اسماعیل، این حدیث شریف را از ابن بکیر نقل کرده است. [1] .

پی نوشت ها:
[1] اختیار معرفة الرجال 2: 836 ح 1066.

منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ مترجم مسلم صاحبی؛ شرکت چاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir