مناجات با خدا در طلب حاجات

نوع اصطلاح :
عنوان :
مناجات با خدا در طلب حاجات
کسی را که امر به دعا نمودن کرده‏ای شایسته است که تو را بخواند، و آن که را وعده‏ی اجابت داده‏ای سزاوار است که به تو امیدوار باشد، و خدایا به تو نیازی دارم که چاره‏ام از آن بستوه آمده، و طاقتم طاق شده، و از آن نیرویم به ناتوانی گرائیده، و نفسی که امر به بدی می‏کند، و دشمن مغرور کننده‏ام که بدان مبتلا هستم، برایم تزئین کرده که در آن حاجت به سوی کسی ببرم که در ناتوانی همانند من، و در بازماندن هم شکل من می‏باشد.
خدایا! و آن را با موفقیت آمیزترین صورتها برآور، و راه رستگاری را به من بنمایان، و با امید به برآوردن حاجتها سینه‏ام را گشاده نما، و کارم را در عوامل نیک آسان گردان، و موفقیت را به من بنمایان، با رساندنم به آنچه امید دارم، و با دست‏یابی به آنچه آرزومندم، و خدایا مرا موفق دار به انجام خواسته‏ام به رسیدن آرزویم، و تأیید خواهشم.
خدایا! و به کرم و بزرگواری‏ات مرا از ناامیدی و یأس و بازماندن از انجام کارها پناه ده، و به اجابت گوارا و بخشش گسترده‏ات، خدایا به درستی که تو از بخششهای گسترده پر بوده و بدان وفا کننده‏ای، و تو بر هر کار توانائی، و بر هر چیز احاطه داشته، و به بندگان آگاه و بینائی.

دعاؤه فی المناجاة بطلب الحوائج
جدیر [1] من امرته بالدعاء ان یدعوک، و من وعدته بالاجابة ان یرجوک، ولی اللهم حاجة قد عجزت عنها حیلتی، وکلت فیها طاقتی، و ضعفت عن مرامها قوتی [2] ، و سولت لی نفسی الامارة بالسوء، و عدوی الغرور الذی انا منه مبتلی، ان ارغب الیک فیها.
اللهم و انجحها بأیمن النجاح، واهدها سبیل الفلاح، واشرح بالرجاء لاسعافک صدری، و یسر فی اسباب الخیر امری، و صور الی الفوز ببلوغ ما رجوته بالوصول الی ما املته، و وفقتی اللهم فی قضاء حاجتی ببلوغ امنیتی، و تصدیق رغبتی.
و اعذنی اللهم بکرمک من الخیبة و القنوط، و الاناءة و التثبیط بهنیی‏ء اجابتک و سابغ موهبتک، اللهم انک ملی‏ء بالمنائح الجزیلة وفی بها، و انت علی کل شی‏ء قدیر، و بکل شی‏ء محیط، بعبادک خبیر بصیر.

پی نوشت ها:
[1] اللهم جدیر (خ ل).
[2] قدرتی (خ ل).

منبع: صحیفه امام جواد(ع)؛ جواد قیومی اصفهانی ؛ دفتر انتشارات اسلامی چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir