دعای در قنوت

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای در قنوت
خدایا! بخششهایت پیاپی، و عطاهایت مستمر، و نعمتهایت گسترده است، و شکر و سپاسگزاری ما کم و ستایش ما اندک است، و تو به مهربانی بر کسی که به کار خود اعتراف می‏کند شایسته‏ای، خدایا آب دهان در گلوی مؤمنان گیر کرده، و راستگویان در تنگنا واقع شده‏اند، و خدایا تو به بندگانت و آنانکه به تو روی می‏کنند مهربانی، و به اجابت دعایشان و تسریع در تحقیق گشایش آنان سزاواری.
خدایا! پس بر محمد و خاندانش درود فرست و در تحقق این امور در مورد ما سرعت بخش، کمکی که بعد از آن خواری نباشد، و یاری که باطلی آن را به مشقت نیندازد، و از جانب خود تقدیری گسترده بر ایمان پیش آور که دوستت در آن در امان و دشمنت ناامید گردد، و نشانه‏هایت برپا شده و اوامرت آشکار گردد، و در آن از دست درازی دشمنانت جلوگیری کنی.
خدایا! رحمت زودرست را بر ما نازل فرما، و عذاب زودرست را بر دشمنانت فرود آور، خدایا ما را یاری کن، و فریادرسی فرما، و عذابت را از ما برداشته و بر گروه ستمکاران قرار ده.

دعاؤه فی القنوت
اللهم منائحک متتابعة، و ایادیک متوالیة، و نعمک سابغة، و شکرنا قصیر، و حمدنا یسیر، و أنت بالتعطف علی من اعتراف جدیر، اللهم و قد غص اهل الحق بالریق، وارتبک اهل الصدق فی المضیق، و انت اللهم بعبادک و ذوی الرغبة الیک شفیق، و باجابة دعائهم و تعجیل الفرج عنهم حقیق.
اللهم فصل علی محمد و ال محمد و بادرنا منک بالعون الذی لا خذلان بعده، و النصر الذی لا باطل یتکاده، و اتح لنا من لدنک متاحا فیاحا، یأمن فیه ولیک، و یخیب فیه عدوک، و یقام فیه معالمک، و یظهر فیه اوامرک، و تنکف فیه عوادی عداتک.
اللهم بادرنا منک بدار الرحمة، و بادر اعدائک من بأسک بدار النقمة، اللهم اعنا و اغثنا، وارفع نقمتک عنا، و احلها بالقوم الظالمین.

منبع: صحیفه امام جواد(ع)؛ جواد قیومی اصفهانی ؛ دفتر انتشارات اسلامی چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir