دعای برآمدن حاجات

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای برآمدن حاجات
روایت شده نماز آن حضرت دو رکعت با یکبار حمد و هفتاد بار سوره‏ی توحید می‏باشد، و دعای بعد از آن چنین است :
خداوندا! ای پروردگار روحهای فناپذیر، و جسدهای پوشیده، به فرمانبری روحهایی که به اجسادش باز می‏گردد، و به فرمانبری جسدهایی که با رگهایش پیوند خورده، و به حکم نافذت در میان آنها، و گرفتن پیمانت از آنها، در حالیکه موجودات در پیشگاهت حاضرند، و انتظار قضاوتت را می‏کشند، و امید رحمتت را داشته، و از عقابت می‏هراسند، از تو می‏خواهم که بر محمد و خاندانش درود فرستی و نور را در چشمم، و یقین را در قلبم، و یادت را در شب و روز بر زبانم قرار دهی، و عمل صالح را روزی‏ام نمائی.

دعاؤه فی قضاء الحوائج
روی أن صلاته علیه‏السلام رکعتین، کل رکعة بالفاتحة مرة و الاخلاص سبعین مرة، و الدعاء بعدها :
اللهم رب الارواح الفانیة، و الاجساد البالیة، اسألک بطاعة الارواح الراجعة الی اجساده، و لطاعة الاجساد الملتئمة بعروقها، و بکلمتک النافذة بینهم، و اخذک الحق منهم، و الخلائق بین یدیک، ینتظرون فصل قضائک و یرجون رحمتک و یخافون عقابک، صل علی محمد و ال محمد واجعل النور فی بصری، و الیقین فی قلبی، و ذکرک باللیل و النهار علی لسانی، و عملا صالحا فارزقنی.

منبع: صحیفه امام جواد(ع)؛ جواد قیومی اصفهانی ؛ دفتر انتشارات اسلامی چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir