دعای زیارت حضرت فاطمه

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای زیارت حضرت فاطمه
ابراهیم بن محمد بن عیسی گوید : روزی امام جواد علیه‏السلام به ما فرمود : زمانی که نزد قبر جده‏ات فاطمه علیهاالسلام رفتی بگو :
ای آزموده شده، خداوندی که تو را خلق کرد قبل از خلقتت تو را آزمایش نمود، و تو را در مورد آنچه آزموده بود صبور و بردبار یافت، و ما خود را دوستان تو و تصدیق کنندگان، و بردباران بر آنچه پدرت و وصیش برای ما آوردند می‏پنداریم، از تو می‏خواهیم اگر تصدیق کنندگان تو هستیم ما را به تصدیق کنندگان به پدر و وصیش ملحق گردانی، تا به خود بشارت دهیم که به ولایت و دوستی‏ات پاکیزه گردیده‏ایم.

دعاؤه فی زیارة جدته فاطمة الزهراء
روی ابراهیم بن محمد بن عیسی بن محمد العریضی قال : حدثنا ابوجعفر علیه‏السلام ذات یوم قال : اذا صرت الی قبر جدتک فاطمة علیهاالسلام فقل :
یا ممتحنة امتحنک الله الذی خلقک قبل ان یخلقک، فوجدک لما امتحنک صابرة، و زعمنا انا لک اولیاء و مصدقون و صابرون، لکل ما اتانا به ابوک و اتانا به وصیه، فانا نسألک ان کنا صدقناک الا الحقتنا بتصدیقنا لهما لنبشر انفسنا بانا قد طهرنا بولایتک.

منبع: صحیفه امام جواد(ع)؛ جواد قیومی اصفهانی ؛ دفتر انتشارات اسلامی چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir