شمار پیامبران

نوع اصطلاح :
عنوان :
شمار پیامبران
راوندی روایت کرده است:
عبد العظیم حسنی گفت: نامه ای به ابو جعفر - منظور محمد بن علی بن موسی (امام جواد علیه السلام) است - نوشته، راجع به «ذوالکفل» از حضرت سؤال کردم که «اسم» او چیست و آیا از رسولان الهی است؟ حضرت در جوابم نوشتند:
خدای متعال،کصد و بیست و چهار هزار پیامبر برانگیخت که رسولان ایشان، سیصد و سیزده نفرند، البته ذوالکفل از رسولان است و جایگاه تاریخی او، بعد از «سلیمان بن داوود علیه السلام» قرار دارد و او نیز همانند داوود پیامبر علیه السلام در میان مردم، قضاوت می کرد و هیچگاه خشمگین نگشت، مگر برای خدای متعال و نام او «عویدیا» است و او، کسی است که خدای متعال در کتاب خود، وی رااد کرده و گفته است: «و بخاطر بیاور (اسماعیل علیه السلام) و (ألیسع) و (ذوالکفل) را که همه از خوبان بودند.» [1] .

پی نوشت ها:
[1] قصص الانبیاء 213 ح 277.
منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir