نماز بر سجاده حصیری کوچک

نوع اصطلاح :
عنوان :
نماز بر سجاده حصیری کوچک
کلینی گفته است:
از علی بن ریان، روایت شده که گفت:کی از شیعیان، به وسیله ابراهیم بن عقبه، در نامه ای از امام جواد علیه السلام پرسید: نماز بر سجاده حصیری کوچک (که بیشتر در مدینه، ساخته می شود.) چه صورت دارد؟
حضرت در پاسخش نوشت: بر سجاده ای که از رشته های نخ و ریسمان درست شده است، نماز بگزار؛ ولی از نماز خواندن بر سجاده ای که از رشته های پوست و چرم تهیه شده، پرهیز کن.
راوی گفت: دوستان ما در جواب حضرت، توقف کردند؛ اما من،ک بیت شعر از شاعری بنام «تأبط شرا العدوانی» که سروده است: [«گویا آن، دوخت «ماری» است که سخت و محکم است.»] را خواندم و مشکل را حل کردم و ماری، مرد ریسمان بافی بود که نخ بافندگی درست می کرد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] کافی 3: 331 ح 7. در توضیح این روایت به بحارالانوار مراجعه شود.
منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir