انگشتری

نوع اصطلاح :
عنوان :
انگشتری
مجلسی آورده است:
از حسین بن موسی بن جعفر نقل شده که گفت: در دست امام جواد علیه السلام،ک انگشتری نقره که نازک و باریک بود، دیدم؛ عرض کردم: همانند شما، چنین انگشتری را می پوشید؟ حضرت فرمود: این، انگشتری سلیمان پیامبر، فرزند داود پیامبر - درود خدا بر آنان - است. [1] .
طبرسی آورده است:
از محمد بن عیسی روایت شده که گفت: از موفق، خادم امام جواد علیه السلام شنیدم که در محضر حضرت و در حالی که انگشتر دستش را نشانم می داد، به من گفت: آیا این انگشتر را می شناسی؟ به او گفتم: آری، نقشش را می شناسم؛ اما صورتش را نه و آن انگشتری از جنس نقره بود و نگینی گرد و مدوری داشت که بر آن، جمله «حسبی الله» نقش بسته بود؛ در بالای این جمله، هلال و در پائین آن، گل بود؛ به موفق گفتم: این، انگشتری کیست؟
او گفت: انگشتری آقا امام رضا علیه السلام است؛ به او گفتم: در دست شما چه کار می کند؟
موفق گفت: وقتی رحلت حضرت فرا رسید، آن را به من دادند و فرمودند: از دستت بیرون مکن، مگر برای پسرم محمد بن علی (امام جواد علیه السلام). [2] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار 26: 222 ح 48.
[2] مکارم الاخلاق: 92.
منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir