رنگ مو و چهره، در رنگ‏های گوناگون

نوع اصطلاح :
عنوان :
رنگ مو و چهره، در رنگ‏های گوناگون
یکی از اصحاب حضرت جواد الأئمه علیه‏السلام، به نام عسکر حکایت کند:
روزی از روزها به محضر شریف امام محمد جواد علیه‏السلام وارد شدم، حضرت در ایوانی - که مساحت آن جمعا پنج متر در پنج متر بود- نشسته بود.
در مقابل حضرت ایستادم و مشغول تماشای چهره‏ی نورانی آن بزرگوار شدم؛ و با خود گفتم: سبحان الله! چقدر چهره ی حضرت نمکین و بدنش نورانی می‏باشد؟!
در همین فکر و اندیشه بودم، که ناگهان دیدم جسم حضرت بسیار بزرگ شد به طوری که تمام مساحت ایوان را فراگرفت.
سپس رنگ چهری حضرت سیاه و تاریک گردید؛ و بعد از گذشت لحظه‏ای تبدیل به سپیدی شد که از برف سفیدتر بود.
و سپس بلافاصله همچون عقیق قرمز، سرخ و درخشان شد و بعد از آن نیز به رنگ سبز همچون برگ درختان تازه درآمد.
در همین أثناء که تعجب و حیرت من بیشتر می‏شد، حال حضرت به همان حالت اول بازگشت؛ و من که با دیدن چنین صحنه‏ای مبهوت و از خود بی‏اختیار شدم، به طور مدهوش روی زمین افتادم.
ناگاه امام علیه‏السلام فریادی بر من زد و فرمود: ای عسکر! شما درباره‏ی ما - اهل بیت عصمت و طهارت - شک می‏کنید؛ ولی ما شما را ثابت و پایدار قرار می‏دهیم، و دلهره پیدا می‏کنید و ما شما را تقویت می‏نمائیم.
و سپس افزود: به خدا سوگند، کسی به حقیقت عظمت و معرفت ما نمی‏رسد مگر آن که خداوند تبارک و تعالی بر او منت گذارد و با هدایت او، دوست واقعی ما قرار گیرد.
در پایان، عسگر گوید: با مشاهده‏ی چنین صحنه‏ی حیرت‏انگیز و گفتار دلنشین حضرت، آنچه در درون خود شک و تردید داشتم پاک شد و به یقین کامل رسیدم. [1] .

پی نوشت ها:
[1] هدایة الکبری حضینی: ص 299، س 1، بحار: ج 5، ص 55، ح 31، دلائل الامامة: ص 404، ح 365، اثبات الهداة: ج 3، ص 346، ح 70، مدینة المعاجز: ج 7، ص 344، ح 2373.
منبع: چهل داستان و چهل حدیث از امام محمد جواد؛ مؤلف: عبدالله صالحی؛ نشر مهدی یار.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir