نماز در مساجد

نوع اصطلاح :
عنوان :
نماز در مساجد
شیخ طوسی گفته است:
از محمد بن ریان نقل شده که گفت: در نامه ای به امام جواد علیه السلام نوشتم: کسی که مقداری از نمازهایومیه پنجاه رکعتی (واجبات و نوافل) خود را در مسجد الحرام،ا مسجد پیامبر وا مسجد کوفه قضا می کند، آیا هر رکعتش برابر با چند هزار رکعتی که از پدران بزرگوارت، در مورد این مساجد رسیده است، محسوب می گردد تا اینکه صد رکعتا کمتر و بیشتر آن، از ده هزار رکعت نماز قضا،ا کمتر و بیشترش، کفایت نماید؛ بیان فرمائید که حال او چگونه است؟ حضرت مرقوم فرمود: هر رکعتش، (برابر آنچه از پدرانم رسیده، برایش) چند برابر محسوب می گردد؛ اما آن را جبران نمازهای فوت شده قرار ندهد؛ چه اینکه فضیلت مکان و محل، باید شوق آفرین باشد برای نماز بیشتر گزاردن، نه نماز کمتر بجای آوردن. [1] .

پی نوشت ها:
[1] کافی 3: 455 ح 19.
منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir