نمازهای مستحبی ماه مبارک رمضان

نوع اصطلاح :
عنوان :
نمازهای مستحبی ماه مبارک رمضان
شیخ طوسی گفته است:
حسن بن علی به نقل از پدرش گفت: مردی خدمت امام جواد علیه السلام، نامه ای نوشت و از حضرت، راجع به نمازهای مستحبی ماه مبارک رمضان و افزودن در آنها سؤال کرد؟
حضرت نامه ای در جوابش نوشت که من خط حضرت را چنین خواندم: در بیست شب اول ماه رمضان، هر شب بیست رکعت بجای آور، هشت رکعت، ما بین مغرب و عشاء و دوازده رکعت، بعد از نماز عشاء و در دهه آخر ماه، هر شب (سی رکعت)، اقامه کن، هشت رکعت، ما بین مغرب و عشاء و بیست و دو رکعت، بعد از نماز عشاء، مگر در شب بیست وکم که انشاء الله همان صدر رکعت نماز آن شب، کفایت خواهد کرد، البته این نماز ها، مزید بر پنجاه رکعت نماز هر شبانه روز است و نیز سوره (انا أنزلناه فی لیله القدر) را زیاد قرائت کن. [1] .

پی نوشت ها:
[1] تهذیب الاحکام 3: 67 ح 23.
منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir