رمی جمره کردن در حال سواره

نوع اصطلاح :
عنوان :
رمی جمره کردن در حال سواره
شیخ طوسی گفته است:
سعد بن عبدالله، از احمد بن محمد بن عیسی نقل کرده است که او، امام جواد علیه السلام را در حالی که سواره، جمرات را رمی می فرموده، مشاهده کرده است. [1] .
کلینی گفته است:
از علی بن مهزیار، روایت شده که گفت: امام جواد علیه السلام را دیدم که بعد از عید قربان، پیاده برای رمی جمرات تشریف می برد؛ سپس سواره از جمرات باز می گشت و پیوسته آن حضرت را در منی و در حالی که از مقابل مسجد خیف گذشته بود، پیاده می دیدم. راوی گفت:حسن بن صالح به نقل ازکی از شیعیان گفت: امام جواد علیه السلام در منی کمی بالاتر از مسجد خیف، از مرکب خود پیاده شد تا از نزد خیمه گاه حضرت علی بن الحسین، امام سجاد علیه السلام رهسپار جمرات گردد. به حضرت عرض کردم: فدایتان گردم! چرا اینجا فرود آمدید؟
حضرت فرمود: اینجا، جایی است که چادر و خیمه گاه امام سجاد علیه السلام و بنی هاشم می باشد (و از اینجا آهنگ رمی کرده اند.) و من دوست دارم که در بین منزلگاه های آنها قدم بزنم.[2] .

پی نوشت ها:
[1] تهذیب الاحکام 5: 267 ح 908.
[2] کافی 4: 486 ح 5.
منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir