درمان سردی معده و تپش قلب

نوع اصطلاح :
عنوان :
درمان سردی معده و تپش قلب
پسران بسطام گفته اند:
از عبدالله بن عثمان روایت شده که گفت: به امام جواد علیه السلام از سردی معده ام و تپش قلبم، شکایت کردم؛ حضرت فرمود: مگر از داروی پدرم که داروی جامعی است، بی خبری؟ عرض کردم: ای فرزند رسول خدا! آن کدام است؟
حضرت فرمود: نزد شیعیان معروف است؛ عرض کردم: آقا و سرورم! من همکی از شیعیانم، ویژگی آن را برایم مرحمت کنید تا درد خودم را، درمان کنم و به دیگران هم بدهم.
حضرت فرمود: از زعفران و عاقرقرحا (آکرکره) و سنبل و قاقله (هل) و بنگ و خربق سفید و فلفل سفید، به مقدار مساوی بردار و از ابرفیون (فرفیون) دو چندان و همه را بکوب و آرد کن و از پارچه حریر بگذران و با عسل بدون کف و موم و با دو برابر وزن همه آنها، مخلوط و خمیر نما که چون کسی تپش قلب و سردی معده دارد،یک حبه از آن را با آب زیره پخته شده بنوشد؛ البته به خواست خدای متعال شفا پیدا خواهد کرد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] طب الائمه: 90.
منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir