قلم قدرت محبوب

نوع اصطلاح :
عنوان :
قلم قدرت محبوب
علامه مجلسی قدس سره در کتاب شریف «بحارالأنوار» از ابن‏عباس روایت کرده است که گفت:
روزی در خدمت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم نشسته بودیم، امیرالمؤمنین علیه‏السلام، حضرت فاطمه علیهاالسلام، امام حسن و امام حسین: نیز حضور داشتند.
ناگهان جبرئیل فرود آمد و با خود سیبی آورد و به رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم هدیه کرد. پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم آن را پذیرفت و به امیرالمؤمنین علیه‏السلام هدیه کرد. مولی علی علیه‏السلام سیب را بوسید و به رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم برگردانید.
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم سیب را گرفت و به امام حسن علیه‏السلام هدیه کرد. امام مجتبی علیه‏السلام آن را پذیرفت و بوسید و به رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم برگردانید.
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم سیب را همان گونه به امام حسین علیه‏السلام و حضرت زهراء علیهاالسلام هدیه نمود و آنها بعد از بوسیدن آن را به پیامبر داد، و برای آخرین بار به دست علی بن ابی‏طالب علیه‏السلام دادند. وقتی امیرالمؤمنین علیه‏السلام خواست آن را برگرداند، از دست مبارکش به زمین افتاد و دو نیم گردید. سپس نوری از آن درخشید که آسمان را روشن کرد، و دیدیم که دو سطر به قلم قدرت پروردگار بر آن نوشته شده است:
بسم الله الرحمن الرحیم: تحیة من الله الی محمد المصطفی و علی المرتضی و فاطمة الزهراء و الحسن و الحسین سبطی رسول الله، و امان لمحبیها یوم القیامة من النار.
به نام خداوند بخشنده‏ی مهربان.
این هدیه‏ای است از طرف پروردگار به رسولش محمد مصطفی، علی، فاطمه و دو سبط پیغمبر یعنی امام حسن و امام حسین علیهم‏السلام و امان نامه‏ای برای دوستان ایشان از آتش قیامت است [1] .

پی نوشت ها:
[1] قطره‏ای از دریای فضائل اهل‏بیت علیهم‏السلام: 1 / 446، به نقل از بحارالأنوار: 43 / 307، مائة منقبة: 26 منقبت 8، غایة المرام: 659، جلاءالعیون: 1 / 358.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir