با دست مبارکش اشاره نمود

نوع اصطلاح :
عنوان :
با دست مبارکش اشاره نمود
هنگامی که جناب فضه‏ی خادمه علیهاالسلام به منزل نبوت و جایگاه رحمت و اصل عصمت، و مرکز حکمت، خانه‏ی حضرت صدیقه طاهره ام‏الأئمه فاطمه زهراء علیهاالسلام وارد شد، چیزی غیر از شمشیر و زره و آسیا در آنجا نیافت.
فضه دختر پادشاه بود، او مقداری اکسیر داشت، قطعه‏ای از مس برداشته نرم نمود، و به شکل یک ماهی درآورد. آنگاه اکسیر را به آن زد و به طلا تبدیل کرد. هنگامی که امیرالمؤمنین علیه‏السلام تشریف آوردند، آن را در حضور حضرت قرار داد. زمانی که امیرالمؤمنین علیه‏السلام آن را دید فرمود: آفرین ای فضه؛ ولی اگر آن را خوب ذوب می‏نمودی رنگ بهتری پیدا می‏کرد، و قیمتش گرانتر می‏شد.
فضه عرض کرد: ای آقای من؛ مگر شما این علم را می‏شناسی؟
حضرت فرمودند: آری؛ این طفل - اشاره نمود به امام حسن علیه‏السلام - هم این علم را می‏داند.
در آن حال امام حسن علیه‏السلام جلو آمده و همان سخن امیرالمؤمنین علیه‏السلام را فرمود. سپس امیرالمؤمنین علیه‏السلام به فضه فرمودند:
ما بزرگتر از اینها را می‏شناسیم.
ثم أومی بیده، و اذا عنق من ذهب و کنوز سائره، فقال: ضعیها مع اخواتها، فوضعتها فسارت.
سپس با دست مبارک خود اشاره نمود، ناگهان رشته‏هایی از طلا و گنجهایی در حال حرکت ظاهر شد. و فرمودند: این طلاها را روی آنها بیانداز. جناب فضه نیز آن طلا را روی گنجها انداخت، و به آنها ملحق شد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] مشارق الانوار: 148.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir