شستشوی شمشیر از خون عمرو بن عبدود

نوع اصطلاح :
عنوان :
شستشوی شمشیر از خون عمرو بن عبدود
راوندی می‏گوید:
امام صادق علیه‏السلام فرمود:چون علی علیه‏السلام عمرو بن عبدود را کشت، شمشیرش را به حسن علیه‏السلام داد و فرمود:به مادرت بگو این شمشیر را بشوید. حسن علیه‏السلام پس از مدتی، شمشیر را آورد، در حالی که علی علیه‏السلام نزد پیامبر صلی الله علیه و آله بود و در وسط شمشیر نقطه‏ای (از خون) بود که پاک نشده بود. علی علیه‏السلام فرمود:مگر زهرا این را نشسته است؟ حسن علیه‏السلام عرض کرد:آری. علی علیه‏السلام فرمود:پس این نقطه چیست؟ پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود:علی جان از ذوالفقار بپرس تا پاسخت دهد. پس علی علیه‏السلام آن را تکان داد و فرمود:آیا طاهره تو را از خون آن آلوده‏ی پلید، شستشو نداد؟ خدا شمشیر را به سخن آورد و گفت:آری، و لیکن تو به وسیله‏ی من (تاکنون) کسی را نکشته‏ای که نزد فرشتگان مبغوض‏تر از عمرو بن عبدود باشد، از این رو، پروردگار فرمانم داد و این نقطه از خون او را نوشیدم، و این بهره‏ی من از اوست، و هیچ روزی مرا از غلاف بیرون نمی‏آوری مگر آن که ملائکه آن را ببینند و بر تو صلوات فرستند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] الخرائج و الجرائح 215:1 ح 59.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir