سخن درباره‏ قبر هود

نوع اصطلاح :
عنوان :
سخن درباره‏ قبر هود
نصر بن مزاحم با سند خود از اصبغ بن نباته نقل کرده است:
در نخیله، قبر بزرگی بود که یهودیان مردگان خود را در اطراف آن دفن می‏کردند. علی علیه‏السلام فرمود:مردم درباره‏ی این قبر چه می‏گویند؟ حسن بن علی علیه‏السلام عرض کرد:می‏گویند:این، قبر هود پیامبر است که قومش از او سرپیچی کردند و او به این جا آمد و در این جا مرد. علی علیه‏السلام فرمود:آنان دروغ می‏گویند. من از آنان داناترم. این، قبر یهودا فرزند یعقوب فرزند اسحاق فرزند ابراهیم است. او نخستین فرزند یعقوب بود. سپس علی علیه‏السلام فرمود:آیا کاردانی در این جا هست؟ پیرمرد کهن‏سالی را آوردند. علی علیه‏السلام فرمود:خانه‏ات کجاست؟ پیرمرد گفت:در ساحل دریا. علی علیه‏السلام فرمود:کجای جبل احمر؟ پیرمرد گفت:نزدیک آن جا. علی علیه‏السلام فرمود:قوم تو درباره‏ی آن جا (قبر) چه می‏گویند؟ پیرمرد گفت:می‏گویند:قبر ساحری است. علی علیه‏السلام فرمود:دروغ می‏گویند. آن، قبر هود است و این، قبر یهودا نخستین فرزند یعقوب. سپس فرمود، در بیرون کوفه، در آغاز طلوع آفتاب، 70000 نفر گرد می‏آیند که بی‏حساب، به بهشت روند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] وقعة صفین:126.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir