مقام عالمان شیعه در قیامت

نوع اصطلاح :
عنوان :
مقام عالمان شیعه در قیامت
در تفسیر امام حسن عسکری علیه‏السلام آمده است:
حسن بن علی علیه‏السلام فرمود:عالمان شیعیان ما - که سامان‏بخش امور ناتوانان از دوستداران و موالیان ما هستند - در روز قیامت، در حالی حضور یابند که از تاج سر هر یک انواری تابان است، و آن انوار در عرصات قیامت تا مسافت سیصدهزار سال پخش شود و همه‏ی عرصه‏های قیامت را فراگیرد. و هیچ یتیمی - که آنان سرپرستی او را کرده، و از تاریکی جهل و حیرت گمراهی بیرون آورده‏اند - نماند مگر آن که بخشی از انوار آنان را تمسک جوید، و آن، آنان را در درجات کمال تا برابر حومه‏ی غرفه‏های بهشتی بالا برد، و در منازلی که در جوار استادان و معلمان، و در محضر امامان خود - که به ایشان فرامی‏خواندند - دارند، فرود آورد. و هیچ دشمنی از دشمنان اهل بیت علیهم‏السلام - که شعاعی از آن تاج‏ها به او رسد - نماند مگر آن که دیدگانش کور، و گوش‏هایش کر، و زبانش لال گردد، و بر او سخت‏تر از زبانه‏های دوزخ خواهد شد تا او را ببرد و به آتشبانان بسپرد، و آنان او را به میان دوزخ فراخوانند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] التفسیر المنسوب الی الامام العسکری علیه‏السلام:345، ح 226.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir