آداب فرزند خواستن

نوع اصطلاح :
عنوان :
آداب فرزند خواستن
طبرسی رحمه الله نقل کرده است:
امام حسن بن علی علیه‏السلام نزد معاویه رفت، و چون بیرون آمد، یکی از دربانان معاویه از پی آن حضرت آمد و گفت:من مردی ثروتمندم ولی بچه‏دار نمی‏شوم! چیزی یادم ده. امید است خدا فرزندی روزی‏ام کند. آن حضرت فرمود:بر تو باد به استغفار.
و او فراوان استغفار می‏کرد تا آن جا که گاهی در روز، هفتصد بار آمرزش می‏خواست. پس او ده فرزند پسر پیدا کرد. این خبر به معاویه رسید، و به دربان گفت:چرا نپرسیدی از کجا آن را می‏گوید؟ و آن حضرت بار دیگر نزد معاویه رفت و دربان آن را پرسید، فرمود:آیا فرموده‏ی خدای سبحان را در قصه‏ی هود نشنیده‏ای:«[و ای قوم من! از پروردگارتان آمرزش بخواهید، سپس به درگاه او توبه کنید تا از آسمان برای شما بارش فراوان فرستد] و نیرویی بر نیروی شما بیفزاید» [1] ، و [نیز فرموده‏ی خدا را] در قصه‏ی نوح نشنیده‏ای:«[و گفتم از پروردگارتان آمرزش بخواهید که...] و شما را به اموال و پسران یاری کند؟ [2] ». [3] .

پی نوشت ها:
[1] هود:52؛ (و یزدکم قوة الی قوتکم).
[2] هود:52؛ (و یمددکم بأموال و بنین).
[3] مکارم الاخلاق:237.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir