اثبات امامت امام مجتبی

نوع اصطلاح :
عنوان :
اثبات امامت امام مجتبی
زنی مسیحی به نام «ام‏سلیم» از شهر شام به مدینه آمد، و چون در کتاب تورات و انجیل نشانه‏های ظهور پیامبر آخر الزمان صلی الله علیه و آله و سلم و امامان بعد از او را خوانده بود تحقیق و پژوهش را در شهر مدینه از سر گرفت تا پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و امامان معصوم علیهم‏السلام را دقیقا شناسائی کرده و به آنها ایمان آورد.
ساعتی خدمت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نشست و اطلاعات جالبی به دست آورد و آنگاه در تداوم تحقیق خود با حضرت امام حسن مجتبی علیه‏السلام که در سنین نوجوانی بود آشنا شد. آن حضرت وقتی ام‏سلیم را دید به او سخنانی فرمود و معجزه‏ای به او ارائه داد و سنگریزه‏هایی را تبدیل به یاقوت سرخ نمود. ام‏سلیم می‏گوید: من از او پرسیدم: آیا تو وصی پدرت هستی؟.
قال علیه‏السلام:
نعم، أنا وصی أبی. و ما علامة ذلک؟. فقال علیه‏السلام: ایتینی بحصاة... فقلت له: فمن وصیک؟. قال علیه‏السلام: من یفعل مثل هذا الذی فعلت [1] .
امام حسن علیه‏السلام فرمود:
(بله، من جانشین پدرم هستم. ام‏سلیم می‏گوید: به او گفتم نشانه‏ی آن چیست؟ امام فرمود سنگریزه‏هایی برای من بیاور. (آنگاه امام سنگریزه‏ها را تبدیل به یاقوت سرخ نمود) پرسیدم: جانشین تو کیست؟ فرمود: کسی که مانند آنچه که انجام داده‏ام انجام دهد.)

پی نوشت ها:
[1] بحارالأنوار، ج 25، ص 187، ح 6، به نقل از مقتضب الأثر، 22 -18.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir