فضیلت زیارت پیامبر و اهل بیت

نوع اصطلاح :
عنوان :
فضیلت زیارت پیامبر و اهل بیت
شیخ طوسی به اسنادش از امام صادق علیه‏السلام روایت کرده که روزی امام حسن مجتبی علیه‏السلام در دامن پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نشسته بود، سر بلند کرده و پرسید:

قال علیه‏السلام:
یا ابه ما لمن زارک بعد موتک؟ فقال صلی الله علیه و آله و سلم: یا بنی من اتانی زائرا بعد موتی فله الجنة، و من اتی اباک زائرا بعد موته فله الجنة، و من أتی اخاک زائرا بعد موته فله الجنة و من أتاک زائرا بعد موتک فله الجنة [1] .
امام حسن علیه‏السلام فرمود:
(پدر جان! کسی که پس از مرگت به زیارت تو بیاید چه پاداشی نصیبش خواهد شد؟ پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: پسرم! هر کس بعد از مرگم به زیارت قبر من آید، بهشت پاداش اوست و پاداش هر کس که پس از مرگ پدرت به زیارتش برود، بهشت است. پاداش آن کس که بعد از مرگ برادرت به زیارت‏اش برود، بهشت است، و پاداش آن کس که پس از مرگ تو به زیارتت آید، بهشت است.)

پی نوشت ها:
[1] 1- تهذیب الاحکام، ج 6، ص 20، ح 44.
2 - مسند الامام المجتبی علیه‏السلام، ص 465، حدیث 3 و 4 به نقل از تهذب الاحکام.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir