بزرگداشت مقام اهل بیت توسط خدا

نوع اصطلاح :
عنوان :
بزرگداشت مقام اهل بیت توسط خدا
بر اثر بیماری امام علی علیه‏السلام در بصره، امام حسن علیه‏السلام جهت اقامه‏ی نماز صبح به جای پدر بزرگوارش به مسجد رفت، پس از نماز به منبر رفت و حمد و ثنای الهی به جای آورد و بر پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم درود فرستاد و فرمود:
قال علیه‏السلام:
ان الله لم یبعث نبیا الا اختاره نفسا و رهطا و بیتا، والذی بعث محمدا بالحق لا ینتقص أحد من حقنا الا نقصه الله من عمله، و لا تکون علینا دولة الا کانت لنا عاقبة. «و لتعلمن نبأه بعد حین» [1] [2] .
امام حسن علیه‏السلام فرمود:
(خداوند هیچ پیامبری را مبعوث نکرد، مگر آن که او را از نظر شخصی، قبیله‏ای و خانوادگی برگزید سوگند بدان که محمد را به حق برانگیخت، اگر کسی در حق ما کوتاهی روا دارد و درباره ما کم گذارد، خداوند از عمل او کم گذارد و هرگز نشود که روزگاری به زیان ما باشد اما سرانجامی خوش برای ما نباشد. «و به زودی خبر آن را خواهی دریافت».)

پی نوشت ها:
[1] سوره‏ی ص، آیه‏ی 88.
[2] 1- بحارالأنوار ج 75، ص 114، ح 9 (العدد القویه، ص 6 خطی)
2- کشف الغمة، ص 149، ح 2، س 10.
3- مروج الذهب، ج 2، ص 431، س 17
4- مسند الامام المجتبی علیه‏السلام، ص 556، ح 13، و ص 530، ح 26.
5- نثر الدرر، ص 329، ح 1، ب 4.
6- نزهة الناظر، ص 73، ح 19.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir