شبهه افکنی یهود و نصارا در دین

نوع اصطلاح :
عنوان :
شبهه افکنی یهود و نصارا در دین
در تفسیر آیه‏ی 49 سوره‏ی آل عمران «...ان تطیعوا الذین کفروا یردوکم علی اعقابکم...» «ای کسانی که ایمان آورده‏اید؛ اگر از کسانی که کافر شده‏اند، اطاعت کنید، شما را به گذشته‏های‏تان باز می‏گردانند، و سرانجام زیان‏کار خواهید شد.» امام حسن علیه‏السلام فرمود:
قال علیه‏السلام:
ان تستنصحوا الیهود و النصاری و تقبلوا و منهم لأنهم کانوا ستغوونهم و یوقعون لهم الشبه فی الدین و یقولون لو کان نبی حقا لما غلب و لما أصابه و أصحابه ما أصابهم، و انما هو رجل حاله کحال غیره من الناس یوما له و یوما علیه. [1] .
امام حسن علیه‏السلام فرمود:
(مبادا از یهود و نصارا نصیحت خواهی کرده و از آنها حرف شنوی داشته باشید، زیرا آنان دیگران را اغوا کرده و در دین شبهه دارشان کرده و می‏گفتند اگر پیامبر بر حقی بود، شکست نمی‏خورد و او و یاران او را از آن گزندی که به آنها رسید، نمی‏رسید، بلکه او مردی است که وضع او چون حال دیگر افراد مردم است روزی به نفع اوست و روزی به ضرر او.)

پی نوشت ها:
[1] تفسیر کشاف، ج 1، ص 469.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir