طلب غذای آهوی وحشی از امام سجاد

نوع اصطلاح :
عنوان :
طلب غذای آهوی وحشی از امام سجاد
می‏گویند: روزی امام سجاد علیه‏السلام با عده‏ای از خاندان و یارانش به باغی رفتند. در آنجا دستور داد تا سفره‏ای گسترده شود. وقتی خواستند مشغول خوردن شوند، آهویی از طرف صحرا آمد و ناله کنان نزد امام سجاد علیه‏السلام رفت. از آن حضرت پرسیدند: «ای پسر رسول‏ خدا! این آهو چه می‏گوید؟» حضرت فرمود: «او می‏گوید سه روز است که چیزی نخورده‏ام! دست به او نزنید تا بگویم با ما غذا بخورد.» آنها قبول کردند. پس امام سجاد علیه‏السلام، آهو را خواند و آهو مشغول خوردن شد اما یکی از یاران امام، دست بر پشت آهو مالید که این کار او سبب فرار آهو گردید. امام سجاد علیه‏السلام فرمود: «مگر من نگفتم به او دست نزنید؟»
آن مرد قسم خورد که نیت بدی نداشته است. امام سجاد علیه‏السلام به آهو گفت: «برگرد! اینها کاری با تو ندارند.» پس آهو برگشت و مشغول خوردن غذا گردید تا اینکه سیر شد. بعد صدایی کرد و رفت. از حضرت پرسیدند: «ای فرزند رسول‏ خدا! این بار چه گفت؟» حضرت فرمود: «برای شما دعا کرد.» [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار ج 46.

منبع: عجایب و معجزات شگفت انگیزی از امام سجاد؛ تهیه و تنظیم واحد تحقیقاتی گل نرگس؛ شاکر؛ چاپ اول 1386 .
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir