دعا در طلب مغفرت و عفو

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعا در طلب مغفرت و عفو
بارالها، بر محمد و آلش رحمت فرست و شهوت را از هر حرامی بشکن و حرصم را از هر گناهی بگردان؛ و مرا از آزردن هر مؤمن و مؤمنه و مسلم و مسلمه بازدار. بار خدایا، هر بنده‏ای که درباره من مرتکب حرامی شده یا پرده حرمتی را از من دریده، و در ظلمی که به من روا داشته بیامرز، و در حقی که از من برده، عفو کن، و این گذشتن را که در عفو ایشان به کار برده‏ام، و این بی‏زاری و تبرعی را که در کرم نسبت به ایشان معمول داشته‏ام، پاکیزه‏ترین صدقات صدقه دهندگان و بالاترین عطایای تقرب جویان قرار ده؛ و مرا در برابر عفو ایشان به عفو خود، پاداش ده تا هر یک از ما به سبب فضل تو نیکبخت گردد و هر کدام از ما در پرتو احسان تو نجات یابد. بارالها، هر بنده‏ای از بندگانت که از من عقوبتی دیده، و یا از طرف من آزاری به او رسیده، یا به وسیله من ستمی به او گردیده، تا حقش را ضایع کرده باشم یا مظلمه‏اش را از میان برده باشم. پس بر محمد و الش رحمت فرست، و او را به توانگری خود، از من خوشنود گردان، و حقش را از جانب من بپرداز، و آنگاه مرا از عقوبتی که مستوجب آن شده‏ام نگاه دار و از قبضه حکم عدل خود رهائی بخش؛ زیرا که نیروی من با انتقام تو بر نمی‏آید و طاعتم با غضب تو برابری نمی‏تواند. پس اگر تو مرا به حق مکافات کنی هلاکم خواهی کرد، و اگر در رحمت خویشم نپوشانی به مهلکه خواهی افکند.

منبع: سیره معصومان: امام سجاد؛ سید محسن امین؛ ترجم حسین وجدانی؛ سروش (انتشارات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران) چاپ سوم 1376.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir