شهري در پشت دريا

نوع اصطلاح :
عنوان :
شهري در پشت دريا
هشام بن سالم مي‏گويد: امام صادق عليه‏السلام فرمود: «براي خدا شهري هست در پشت دريا که وسعت آن بقدر سير چهل روز آفتاب است و در آن شهر جمعي هستند که هر گز معصيت نکرده‏اند و شيطان را نمي‏شناسند و نمي‏دانند که شيطان کيست و در هر چند گاه ما ايشان را مي‏بينيم و آنچه احتياج دارند را از ما سؤال مي‏کنند و کيفيت دعا را ما به آنها تعليم مي‏نمائيم.
آنها مي‏پرسند که قائم آل محمد عليهم‏السلام کي ظهور مي‏کند، و در عبادت و بندگي بسيار سعي مي‏کنند. شهر ايشان دروازه‏هاي بسياري دارد و از هر دروازه تا دروازه‏ي ديگر، صد فرسخ مسافت مي‏باشد. آنها بسيار تقديس و تنزيه و عبادت مي‏کنند که اگر ايشان را ببينيد عبادت خود را سهل مي‏دانيد.
در ميان ايشان کسي هست که يک ماه سر از سجود بر نمي‏دارد. خوراک ايشان تسبيح الهي است و پوشش ايشان برگ درختان است و صورت ايشان از نور روشن است.
چون يکي از ايشان ما را مي‏بيند براي برکت بر گرد او مي‏آيند و از خاک قدمش بر مي‏گيرند و چون نماز مي‏شود صداهاي ايشان بلند مي‏شود مانند باد تند.
در ميان ايشان جمعي هستند که براي انتظار قدوم قائم آل محمد عليهم‏السلام هرگز حربه را از خود جدا نکرده‏اند و از خدا هميشه مي‏طلبند که به خدمت او مشرف شوند. عمر هر يک از ايشان هزار سال است که اگر ايشان را ببيني آثار خشوع و شکستگي و فروتني از ايشان ظاهر است و پيوسته طلب مي‏کند امري را که موجب قرب خدا باشد و پيوسته منتظر آن وقتي هستند که ملاقات ما و ايشان است. هرگز از عبادت سست نمي‏شوند و به تنگ نمي‏آيند و قرآن را به نحوي که ما به آنها ياد داده‏ايم تلاوت نمي‏نمايند و در ميان قرآن چيزي هست که از براي مردم اگر بخواهيم کافر مي‏شوند، و اگر چيزي از قرائت بر ايشان مشکل شود از ما مي‏پرسند و چون بيان مي‏کنيم، سينه‏هاي ايشان گشاده و منور مي‏شود و از خدا مي‏طلبند که ما را از براي ايشان باقي دارد و مي‏دانند که خدا بوجود ما بر ايشان نعمتها را عطاء کرده است و قدر ما را مي‏شناسند.
ايشان با قائم آل محمد عليهم‏السلام خروج خواهند کرد و جنگيان ايشان بر ديگران سبقت خواهند گرفت و هميشه از خدا همين را مي‏طلبند.
در ميان ايشان پيران و جوانان هستند و چون جواني از ايشان پيري را مي‏بيند نزد او بمانند بندگان مي‏نشيند و تا اجازه نفرمايد بر نمي‏خيزد.
ايشان بهتر از جميع خلق، از امام اطاعت مي‏کنند و هر امري که امام به ايشان فرمان دهد عمل مي‏کنند و تا امر ديگري نفرمايد آن را ترک نمي‏کنند.
اگر ايشان را به خلايق ما بين مشرق و مغرب بگمارند در يک ساعت همه را فاني مي‏گردانند. حربه بر ايشان کار نمي‏کند، شمشيرهايي از آهن دارند به غير از اين آهن که اگر بر کوه بزنند درهم مي‏شکند و امام (مهدي) عليه‏السلام با اين لشکر با هند و روم و ترک و ديلم و بربر و هر که در ما بين جابلقا و جابلسا است، جنگ خواهند کرد و جابلقا و جابلسا دو شهر است يکي در مشرق و يکي در مغرب. بر هر يک از اهل اديان که وارد شوند، اول ايشان را به خدا و رسول و دين اسلام بخوانند و هر که مسلمان نشود او را به قتل مي رسانند تا آنکه در ميان مشرق و مغرب کسي نماند که مسلمان نشود [1] .

پی نوشت ها:
[1] عين الحيات.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir