انگشتر امام حسين به چه کسي منتقل شد؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
انگشتر امام حسين به چه کسي منتقل شد؟
محمد بن مسلم گويد: از امام صادق - عليه‏السلام - سؤال کردم که انگشتر امام حسين - عليه‏السلام - پس از او به چه کسي رسيد، زيرا من شنيده‏ام که آن انگشتر از انگشتشان گرفته شد، و جزو چيزهايي بود که در کربلاء به غارت بردند.
حضرت فرمود: چنين نيست که گفتند، امام حسين - عليه‏السلام - وصيت نمود به فرزندش علي بن الحسين - عليه السلام - و انگشتر خود را در انگشت دست او گذاشت، و امر خود را به او سپرد (و بدين طريق امامت به او منتقل شد)، همان طوري که رسول خدا - صلي الله عليه و آله و سلم - با اميرالمؤمنين - عليه‏السلام - انجام داد، و اميرالمؤمنين - عليه‏السلام - با حسن - عليه‏السلام - و حسن با حسين - عليه‏السلام - انجام دادند.
سپس آن انگشتر به جدم منتقل شد و پس از آن نزد پدرم قرار گرفت، اينک نزد من است، و من آن را هر روز جمعه به دست مي‏کنم و با آن نماز مي‏خوانم.
محمد بن مسلم گويد: روز جمعه خدمت حضرت صادق - عليه‏السلام - شرفياب شدم در حالي که نماز مي‏خواندند، و هنگامي که از نماز فارغ شد دست مبارکش را به سوي من دراز نمود، در انگشت او خاتمي ديدم که روي آن نوشته بود: لا اله الا الله سلاحي است براي ملاقات با خدا.
سپس حضرت فرمود: اين انگشتر جدم حسين - عليه‏السلام - است.
- توضيح: ظاهرا مراد از انگشتر مزبور انگشتر مخصوصي است که جزو مواريث امامت بوده است. [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالأنوار: ج 43 ص 247 ح 23.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir