حور العين از مخلوقات دنيائي يا بهشتي؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
حور العين از مخلوقات دنيائي يا بهشتي؟
بکر بن محمد ازدي گويد: خدمت امام صادق - عليه‏السلام - بودم که ابوبصير درباره‏ي حورالعين سؤال نمود و گفت: فدايت شوم؛ حور العين از مخلوقات دنيايي است يا از مخلوقات بهشتي است؟
حضرت فرمود: تو را چه به اين سؤال؟ بر تو باد بر نماز، زيرا سفارش به نماز آخرين سفارش رسول خدا - صلي الله عليه و آله و سلم - بود، او شما را به نماز تشويق نمود.
پس مبادا کسي از شما آن را سبک بشمارد، نه هنگامي که جوان است آن را کامل بياورد و نه هنگامي که پير شد توان آن را داشته باشد.
و هيچ سرقت و دزدي بدتر از دزدي از نماز نيست.
پس هرگاه کسي از شما به نماز ايستاد مستقيم بايستد، و هرگاه رکوع کرد کاملا رکوع کند، و هرگاه مجددا ايستاد به طور مستقيم بايستد، و هرگاه به سجود رفت دستهاي خود را باز کند (و بدن خود را جمع نکند) و سجود را به طور کامل بجا آورد، و هرگاه نشست مستقيم بنشيند، و هرگاه مجددا سجود کرد سجده را بطور کامل انجام دهد، و هرگاه سر خود را از سجود برداشت کمي مکث کند تا ساکن شود و استقرار پيدا کند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] قرب الاسناد: ص 18، بحارالأنوار: ج 81 ص 237 ح 15.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir