حد شرعي مساحقه چيست؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
حد شرعي مساحقه چيست؟
اسحاق بن جرير گويد: زني از من درخواست کرد که براي او اجازه رسيدن به خدمت امام صادق - عليه‏السلام - را بگيرم، حضرت اجازه دادند، و هنگامي که خدمت حضرت شرفياب شد عرض کرد: به من خبر ده از حکم زني که با زني ديگر مساحقه کند، حد شرعي او چيست؟
حضرت فرمود: مانند حد زن زناکار است. و هرگاه روز قيامت شد آنها را مي‏آورند در حالي که لباسهاي آتشين در برشان کرده‏اند، و بر سرشان مقنعه‏ها (روسريهائي) از آتش قرار داده‏اند، و شلوارهائي از آتش به آنان پوشانيده‏اند، و عمودهائي آتشين در درون آنها تا مغز سرشان کرده‏اند، و در آتش انداخته مي‏شوند.
اي زن؛ نخستين کسي که اين عمل (زشت را) انجام داد قوم لوط بودند، مردان آنها به مردان اکتفا کردند (و آميزش کردند) و زنان بدون مرد ماندند، لذا عمل زشتي را که مردان انجام مي‏دادند (يعني آميزش) مرتکب شدند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] ثواب الاعمال: ص 239، بحارالأنوار: ج 76 ص 75 ح 3.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir