حرز امام صادق

نوع اصطلاح :
عنوان :
حرز امام صادق
فضل بن روزبهان پس از ذکر ماجرايي که ميان حضرت و منصور دوانيقي رخ داد و حضرت به برکت حرز و دعايي که با خود داشت، از دست منصور نجات يافت، مي‏نويسد:
حرز مشهور آن حضرت را که به حرز امام جعفر مشهور است، اول آن چنين است: «ما شاء الله توجها الي الله، ما شاء الله تقربا الي الله، تلطفا الي الله، ما شاء الله لا حول و لا قوة الا بالله...».
بحمدلله تعالي اين فقير ضعيف آن را ياد دارم و از اوراد فقير است که سال‏هاست بدان مواظبت مي‏کنم و تمام عمر در پناه آن حرز «بحمدلله و حوله و قوته» از شر دشمنان مصون و محروسم ان شاء الله تعالي. چون آن حرز بسيار مشهور است، در اين مقام گفته شد. ان شاء الله هر کس بدان مواظبت کند، به يقين، از شر انس و جن در پناه حق تعالي خواهد بود. [1] .
بنابر نقل ذهبي، حضرت فرمود:
اي سفيان! اگر خدا نعمتي بر تو بخشيد و تو بقا و دوام آن نعمت را دوست داشتي، بيشتر حمد و شکر خدا کن که همانا خدا فرموده است: «لئن شکرتم لازيدنکم» و هرگاه روزي‏ات کم شد، بيشتر استغفار کن که خدا فرموده است: «استغفروا ربکم انه کان غفارا يرسل السماء عليکم مدرارا و يمددکم بأموال...». و هرگاه ناراحتي و غصه‏اي از سلطان و يا کس ديگري داشتي بيشتر بگو: «لا حول و لا قوة الا بالله» که همانا اين ذکر، کليد گشايش و گنجي از گنج‏هاي بهشت است. [2] .

پی نوشت ها:
[1] وسيلة الخادم الي المخدوم، قم، کتاب خانه آيت الله مرعشي، 1372، چ 1، ص 186.
[2] سير اعلام النبلاء، ج 6، ص 442.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir