انتقام گيرنده مظلومان از ظالمان اين شخص است

نوع اصطلاح :
عنوان :
انتقام گيرنده مظلومان از ظالمان اين شخص است
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: هيچ انساني خودبين و متجاوز نمي‏شود و به تکبر و جباريت آلوده نمي‏گردد، مگر به سبب ذلت و حقارت که در ضمير خود احساس مي‏کند.
بشير نبال روايت مي‏کند که روزي نزد حضرت ابي‏عبدالله عليه‏السلام بودم که شخصي اجازه ورود خواست. بعد از کسب اجازه به مجلس آن حضرت وارد شد و جامه‏هاي بسيار سفيد پوشيده بود. آن حضرت فرمود: جامه تو عجب پاکيزه است. گفت: يابن رسول‏الله جامه‏هاي سرزمين ما اين چنين است. بعد از آن غلامي را صدا زد و غلام آمد و انباني پيش حضرت گذاشت. آن شخص چندين جامه از همان جنس جامه خود بيرون آورد و به رسم هديه پيش آن حضرت گذاشت و ساعتي نشست و سپس برخاست و راهي مدينه شد.
حضرت فرمود: چون هنگام گرفتن انتقام مظلومان از ظالمان برسد، اين شخص است که از جانب خراسان با سپاه بيرون آيد و جهان را جلوي چشم ظالمان تباه کار از کثرت سپاه، سياه گرداند.
پس آن حضرت به غلامي فرمود: خود را به اين شخص برسان و نام او را بپرس. چون غلام بازگشت، خبر داد که آن شخص عبدالرحمن نام دارد. حضرت فرمود: والله که اوست، سوگند به رب کعبه که او است. راوي گويد: در آن وقت که ابومسلم مروزي خروج کرد به مجلس او رفتم. چون نظرم به او افتاد او را شناختم. همان شخص بود که امام جعفرصادق عليه‏السلام فرموده بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir