مي‏خواست به حضرت تازيانه بزند

نوع اصطلاح :
عنوان :
مي‏خواست به حضرت تازيانه بزند
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: بهترين زنان شما زني است که چون با شوهر خلوت کند و جامه از تن برگيرد پرده حيا را نسبت به شوهر خود به دور افکند و چون جامه بر تن پوشد، لباس حيا را نيز همراه آن بپوشد.
از مفضل بن عمر نقل مي‏کند که گفت:
حضرت صادق عليه‏السلام سواره مي‏رفت و من هم در خدمت ايشان بودم. در راه به عبدالله بن حسن رسيديم که او نيز سوار بود؛ تازيانه‏اش را بلند کرد که به حضرت بزند. حضرت اشاره‏اي کرد و همين طور که تازيانه در دستش بود، دستش خشک شد. گفت: اي اباعبدالله! (کنيه‏ي حضرت صادق عليه‏السلام) تو را به خويشاوندي قسم مرا ببخش. باز حضرت اشاره کرد و دست او به حال اول برگشت.
هر کس به فرقه‏ي صوفي تمايل پيدا کند، از ما نيست
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: دزدان سه طايفه‏اند: آنان که از پرداخت زکات بخل مي‏ورزند، کساني که خوردن و به غارت بردن مهر زن را حلال مي‏دانند و مردمي که قرض مي‏گيرند و خيال اداي آن را ندارند.
مولانا احمد اردبيلي در کتاب حديقة الشيعه از احمد بن محمد بن ابي‏نصر نقل مي‏کند که:
يکي از اصحاب ما به حضرت صادق عليه‏السلام گفت: در اين زمان گروهي پيدا شده‏اند که به آنها صوفي مي‏گويند؛ شما درباره‏ي آنها چه مي‏فرمائيد؟ حضرت فرمود: اينها از دشمنان ما هستند، هر کس به آنها مايل شود از آنها است و با آنها محشور مي‏شود و به زودي عده‏اي پيدا مي‏شوند که مدعي دوستي ما هستند ولي به اينها مايل مي‏شوند و به ايشان شبيه مي‏شوند و لقبهاي آنان را بر خود مي‏گذارند و کلمات آنها را تأويل مي‏کنند. بدان! هر کس به آنها ميل کند از ما نيست و ما از او بيزاريم و هر که آنها را رد و انکار کند مانند کسي است که مقابل پيامبر صلي الله عليه و آله با کفار جهاد کرده است.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir