همه چيز طلا و جواهرات مي شود

نوع اصطلاح :
عنوان :
همه چيز طلا و جواهرات مي شود
روزي عدّه اي از دوستان و اصحاب خاصّ امام جعفر صادق عليه السلام همانند يونس بن ظبيان، مفضّل بن عمر، ابو سلمه سرّاج، حسين بن ابي فاخته و...، در محضر شريف و مبارک آن حضرت، شرف حضور داشتند.
امام عليه السلام در آن جمع فرمود: تمام گنج هاي زمين و نيز کليد تمام جواهرات درون آن، نزد ما اهل بيت - عصمت و طهارت عليهم السلام - مي باشد؛ و چنانچه هم اکنون اراده کنم و به يکي از دو پايم بگويم که آنچه از طلا و نقره زير آن پنهان شده درآورد و آشکار سازد، فورا انجام خواهد داد.
سپس در ادامه فرمايش خود، اظهار داشت: توجّه کنيد؛ و آن گاه با پاي مبارک خود روي زمين خطّي کشيد و زمين شکافته شد و گنجي پُر از طلا و نقره نمايان گرديد.
بعد از آن با دست مبارک خود اشاره به گنج کرد و فرمود: ما کراماتي اين چنين انجام مي دهيم؛ و سپس يکي از آن شمش هاي طلا را که به اندازه يک وجب بود برداشت و به تمامي افراد حاضر نشان داد و فرمود:
خوب نگاه کنيد و دقّت نمائيد و چشمان خود را باز داريد که اشتباه نکنيد و فردا در شکّ و شبهه قرار نگيريد.
و همگي آن افراد پس از دقّت کامل گفتند: ياابن رسول اللّه! اين ها طلاي خالص است؛ و چقدر جالب برق مي زند و مي درخشد.
پس از آن، حضرت خطاب به افراد کرد و فرمود: اينک درون زمين را نگاه کنيد.
و چون درون زمين را نگاه کردند، شمش هاي فراواني را از طلا و نقره ديدند؛ و با حالت ناباوري عرضه داشتند: ياابن رسول اللّه! قربان شما گرديم، آيا واقعا شما چنين قدرت و چنين خزائن گرانبهائي را داريد؛ و حال آن که شيعيان و دوستان شما در فقر و بيچارگي به سر مي برند؟
حضرت در پاسخ فرمود: به همين زودي خداوند متعال خزائن دنيا و آخرت را براي ما و شيعيان ما جمع و فراهم مي نمايد؛ و ما در ميان نعمت هاي وافر بهشتي قرار خواهيم گرفت؛ و آن گاه دشمنان ما به عذاب دردناک الهي مبتلا مي گردند.[1] .

پی نوشت ها:
[1] الخرايج والجرايح مرحوم راوندي: ج 2، ص 737، ح 52.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir