اجتناب از گناهان

نوع اصطلاح :
عنوان :
اجتناب از گناهان
و اعلموا أنه ليس يغني عنکم من الله أحد من خلقه شيئا، لا ملک مقرب، و لا نبي مرسل، و لا من دون ذلک، فمن سره أن تنفعه شفاعة الشافعين عندالله فليطلب الي الله أن يرضي عنه ؛ بدانيد که از هيچ کس براي شما در برابر خدا کاري ساخته نيست، نه ملک مقرب و نه نبي مرسل و نه بندگاني که پايين‏تر از آنها هستند. کسي که مي‏خواهد شفاعت شفاعتگران به او نفعي برساند، بايد از خدا بخواهد تا از او راضي باشد.
در اين جا و فقره بعدي از نامه‏ي امام، کلمه «خلق» تکرار شده و نشان مي‏دهد که منظور امام عليه‏السلام نه تنها انسان، بلکه تمام مخلوقات الهي است. بنابر سخن فرزند رسول خدا، طاعت منحصر در اطاعت از خدا و رسول و امامان عليهم‏السلام است و اينها چيزي به جز رضاي خدا نمي‏خواهند، آنچه خدا مي‏خواهد انجام مي‏دهند و از آنچه خداوند نمي‏خواهد دوري مي‏جويند، و طاعت نيز جز اين چيزي نيست. براي انجام دادن طاعت ابتدا علم به واجبات و محرمات و سپس عمل به آنها لازم است و رضايت خدا منحصر در طاعت است.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir