مقام شيعه

نوع اصطلاح :
عنوان :
مقام شيعه
در بحارالانوار از کتاب اختصاص نقل کرده‏اند که عبدالله بن فضل هاشمي گفت در خدمت حضرت امام صادق عليه‏السلام بودم مفضل بن عمر وارد شد چون حضرت او را ديد به صورت او تبسم نموده فرمود نزديک بيا - چون نزديک شد فرمود اي مفضل قسم به پروردگار تعالي که من دوست مي‏دارم تو را و دوست مي‏دارم کسي که تو را دوست مي‏دارد اگر همه اصحاب آنچه تو مي‏شناختي دو نفر به انحراف نمي‏رفتند - مفضل گفت يابن رسول الله جابر بن يزيد نزد شما چه منزلتي دارد فرمود به منزلت سلمان نزد رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم پرسيد داود رقي نزد تو چه منزلتي دارد فرمود او هم در نظر من به منزله مقداد است در نظر رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم گفت يابن رسول الله گمان نمي‏کنم که مرا بالاتر از منزل خودم فرمائيد فرمود تو هم به منزله آنها نزد من هستي.
راوي مي‏گويد پس حضرت رو به من کرد فرمود اي عبدالله بن فضل به درستي که خداوند تعالي خلق کرد ما را از نور عظمت خود و غوطه داد ما را به رحمت خود و خلق کرد ارواح شما را از ما پس ما آرزومند و مايليم به شماها و شماها آرزومند و مايل به سوي ما. فرمود به خدا قسم که اگر کوشش کنند اهل مشرق و مغرب که زياد کنند در شيعيان يک مرد و يا کم کنند از آنها يک فرد را نمي‏توانند و فرمود نام آنها نزد ما مضبوط است و به نام خودشان و نام پدرانشان و عشيره‏هايشان و نسب‏هايشان نزد ما مکتوب و محفوظ است.
فرمود اي عبدالله بن فضل اگر خواهي نشان مي‏دهم اسم تو را در صحيفه‏اي که نزد ماست آنگاه فرمود صحيفه‏اي را آوردند و گشود من گفتم اثري از آن نمي‏بينم حضرت دست خود را بر آن ماليد، نوشته‏هائي در آن ديدم و يافتم در آخر آن اسم خود مرا نشان داد پس سجده شکر کردم [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار در شرح حال حضرت صادق (ع).
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir