سئوال از چهار مرغ ابراهيم

نوع اصطلاح :
عنوان :
سئوال از چهار مرغ ابراهيم
مردي آمد حضور امام صادق عليه‏السلام پرسيدم آن چهار مرغي که ابراهيم گرفت و کشت و با هم کوبيد و سر چهار کوه گذاشت صدا کرد زنده شدند از يک جنس بودند يا از اجناس مختلف - آن حضرت فرمود شما مي‏خواهيد مانند آن را به شما بنمايم - گفتم آري آن حضرت فرمود اي طاوس في الحال يک طاوس ظاهر شد بعد فرمود اي باز يک باز آمد فرمود اي کبوتر في‏الفور کبوتري مقابلش نشست مرغي ديگر را که نام او را ننوشته‏اند صدا کرد حاضر شد تا همه را کشتند و ريزريز کردند و با يکديگر درآميختند و سرهاي ايشان را نگاه داشت بعد سر طاوس را دست گرفت فرمود اي طاوس ديدم طاوس که گوشت و استخوان و پرهاي او داخل اجزاي ديگران بود از هم جدا شد و طاوس زنده گرديد حاضر به حرکت درآمد - و آن سه مرغ ديگر هر يک به همين طريق جدا جدا زنده شدند و ما اين معجزه را از پسر پيغمبر ديديم. [1] .

پی نوشت ها:
[1] خرايج و بحارالانوار باب معجزات ص 107 ج 11.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir