زنده شدن گاو

نوع اصطلاح :
عنوان :
زنده شدن گاو
از مفضل بن عمر روايت شده که گفت وقتي با امام جعفرصادق عليه‏السلام در مکه مي‏رفتيم که ناگاه به زني رسيديم در پيش روي او گاوي مرده بود آن زن با جمعي از کودکان به او مي‏نگريست امام صادق عليه‏السلام پرسيد موضوع چيست آن زن گفت من با فرزندان خود به شير اين گاو معاش مي‏کرديم و اکنون اين گاو مرده من در کار خود حيران هستم چه کنم؟
امام صادق عليه‏السلام فرمود اي زن مي‏خواهي حق تعالي اين گاو را زنده فرمايد - آن زن گفت اي مرد مرا مسخره مي‏کني؟! - امام فرمود نه سخريه نمي‏کنم آنگاه دعائي خواند و سرپائي بر آن گاو زد گاو بلند شد تندرست و سالم امام رفت و زن ندانست اين کي بود و چه کرد.
ابوحمزه ثمالي مي‏گويد با امام جعفرصادق عليه‏السلام در راه مکه مي‏رفتم بين مکه و مدينه چيزي پيدا شد به شکل مرغ آن حضرت فرمود که اين پست و بريد جن است مي‏گويد در اين ساعت هشام بن عبدالملک مرد -!!
ابراهيم بن عبدالحميد روايت کرده که گفت در مکه بردي خريدم و قسم خوردم آن را از خود دور نسازم تا بدان کفنم کنند اتفاقا در مشعرالحرام زير سرم گذاشتم چون بيدار شدم آن برد نبود خيلي محزون شدم تا به مني برگشتم در مسجد خيف يکي آمد گفت امام جعفرصادق عليه‏السلام تو را مي‏خواهد رفتم حضورش يک برد يماني به من داد که بسيار عالي و شبيه برد خودم بود جريان را عرض کردم فرمود برو شکر نعمت خدا را کن.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir