آيا حضرت عيسي نيز مبتلا مي‏شد؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
آيا حضرت عيسي نيز مبتلا مي‏شد؟
عبدالله بن سنان از امام صادق - عليه‏السلام - سؤال نمود: آيا حضرت عيسي - عليه‏السلام - نيز همچون مردم ديگر مبتلا به دردهائي مي‏شد؟ (يعني مانند سائر مردم حالات بشري داشت يا خير؟).
حضرت صادق - عليه‏السلام - فرمود: بله، در دوران کودکي (احيانا) مبتلا به دردهاي بزرگها مي‏شد، و در دوران بزرگي مبتلا به دردهاي کودکان مي‏شد، و بيمار مي‏شد.
گاهي در دوران کودکيش درد پهلو مي‏گرفت و اين بيماري مربوط به بزرگسالان است، به مادرش مي‏فرمود: عسل و شونيز و روغن را با هم مخلوط بنما و معجوني درست کن به من بده.
هنگامي که مادرش آن معجون را فراهم نمود و براي عيسي آورد، از خود بي‏ميلي نشان داد، مادرش گفت: چرا اين دوا را دوست نمي‏داري در حالي که تو خود آن را طلبيدي؟
حضرت عيسي - عليه‏السلام - فرمود: آن را بياور، من اين دوا را با علم نبوت توصيف نمودم، و به سبب طبيعت کودکي آن را کراهت داشتم. و دوا را مي‏بوئيد (مانند کودکان) سپس مي‏نوشيد.
- اين حديث براي توضيح اين حقيقت است که حضرت عيسي - عليه‏السلام - گر چه از نظر ولادت با سائر بشر فرق داشتند، ولي از نظر طبيعت بشري با سائر مردم در اين خصوصيات فرقي نداشتند، و نحوه‏ي مخصوص و جنبه‏ي اعجازي آن نبايد سبب شود تا به آن شخصيت والا مقام به ديد ديگري نگاه کرد، و جنبه‏ي خدائي به او داد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالأنوار: ج 14 ص 253 ح 46.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir