معلي بن خنيس و يک خارق عادت

نوع اصطلاح :
عنوان :
معلي بن خنيس و يک خارق عادت
در دنباله اخبار طي الارض و خوارق عادات امام ششم مي‏نويسند: معلي بن خنيس آمد حضور امام جعفرصادق عليه‏السلام حضرت ديد او خيلي محزون و مغموم و گرفته است فرمود تو را چه مي‏شود که چنين دلتنگي عرض کردم از بي‏خبري يا خبرهاي آشوب‏انگيز عراق ناراحت شده‏ام و دلم براي زن و فرزندم تنگ شده است.
امام صادق عليه‏السلام فرمود روي خود را برگردان به پشت سر چون برگشتم خود را در خانه خود در کوفه نزد زن و فرزندم ديدم با آنها احوال‏پرسي کردم از ديدن آنها مشعوف شدم کوچک و بزرگ از ديدن من خوشحال شدند و من نظم و ترتيب زندگي داخلي خود را مشاهده کردم راحت شدم آنگاه امام صادق عليه‏السلام فرمود روي خود را برگردان چون رو برگرداندم هيچ چيز از آنچه مي‏ديدم نديدم.
اين تصرف ولايت مطلقه الهيه است که در زمان و مکان ناظر و منظر مي‏فرمايد و حقايقي را نشان مي‏دهد که مانند مرائي و مناظر کهنه و جادوگران نيست که اکثر خلاف واقع باشد بلکه رؤيت و شهود حقايق است.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir