تجلی حقیقت

نوع اصطلاح :
عنوان :
تجلی حقیقت
میخائیل نعیمه مسیحی می‏گوید:
البته قهرمانیهای علی(ع)فقط منحصر به میدان کارزار نیست بلکه او در روشن اندیشی، پاکی وجدان، شیوایی بیان، عمق و کمال انسانیت، شور و حرارت ایمان، بلندی همت و فکر، یاوری و هواداری از رنجدیده‏ها و ستم کشیده‏ها در قبال جفاکاران و ستم پیشگان، فروتنی در مقابل حق هر کجا که تجلی کند نیز قهرمان بوده و به هر اندازه که از زمان آن بگذرد همیشه پناهگاه پرمایه‏ای است که امروز و هر روز دیگری که شوق ما برای پی ریزی اجتماع و زندگی سعادتمندانه و فاصله‏ای شدید می‏شود بسوی آن رو می‏کنیم.
در واقع بر مورخ و نویسنده‏ای به هر اندازه که با هوش و با شخصیت نکته سنج نابغه هم باشد امکان ندارد که حتی در هزار صفحه بتواند تصویر کاملی از علی(ع)نشان دهد و برای شما مجسم سازد و بتواند رویدادهای مهمی را که در دوران آن به وقوع پیوسته به نحو شایسته‏ای روشن سازد پس آنچه را که علی(ع)درباره آن فکر و دقت نموده و آنچه که این شخصیت بزرگ عربی بین خود و خدای خود گفته و عمل کرده است از اموری است که هرگز هیچ گوشی آن را نشنیده و هیچ چشمی‏آن را ندیده البته آن خیلی بیشتر از آن است که با دستش نمودار و یا با قلم و زبانش آشکار کرده است.
بنابراین هر صورتی که ما از او ترسیم و نقاشی کنیم مسلما تصویر ناقصی خواهد بود ولی چیزی که ما از آن می‏خواهیم و به آن امیدواریم جنبش و تکانی است که به زندگانی ما می‏دهد.

ای خدا را به حرم محرم اسرار علی(ع)
ای نبی را به جهان قافله سالار علی(ع)‏

جان احمد تو خریدی که ترا گشت احد
بهر همیاری زهراش خریدار علی(ع)‏

شهر علم است رسول و تو براین شهر دری
که توئی محور بیداری افکار علی(ع)‏

تو همانی که نبی گفت علی(ع) جان من است
چون توئی ما حصل رحمت دادار علی(ع)‏

حب تو هست کلید در جنات و نعیم
می‏کند بُغض تو تفسیر من النار علی(ع)‏

روز محشر به مشامش نرسد بوی بهشت
در جهان هر که رساند به تو آزار علی(ع)‏


منبع : کرامات العلویه، علی میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir