ای دست خدا

نوع اصطلاح :
عنوان :
ای دست خدا
کار و شاعر مسیحی معاصر می‏گوید:
سلام بر تو ای پرچم دار حقانیت انکار ناپذیر حق، ای یکپارچه‏ترین مردان قرون دیرین..... ای دست خدا..... دست آسمان..... دست زمین.....
سلام بر تو ای امیرالمؤمنین..... ای انسان فناناپذیر، انسان جاودانی، تو ای علی(ع) ای مرد تکرار ناپذیر تاریخ..... تو شمشیر برهنه بر دست در وحشی‏ترین ادوار تاریخ زندگی، بخاطر نجات بشر از چنگ ظلمت، بخاطر رهائی بندگان گمنام و بیگناه خدا از سیه چال زندگی، متین و مطمئن و سرافراز سینه بازت را پناهگاه قلب محبت پرور نغمه پردازت را طپش به طپش به پای حقیقت ریختی.
شبها خودت را بخاطر راحت خواب درماندگان با بیداری‏های پایان ناپذیر به هم آمیختی... صمیمانه استدعا می‏کنم، ای شاه مردان، پذیرا باش.
درود بی‏پایان یکی از بندگان مسیح را که در مقابل عظمت روح تو زانو به زمین زده است. من به همان مسیح که می‏پرستم سوگند، مطمئنم که اگر مسیح زنده بود با کمال صمیمیت همراه من بر شرافت یکپارچه تو، به عدم نیازت به فکر آفریننده و سپهر پروازت درود می‏فرستاد.

همه با شور و نوا ذکر علی(ع) میگوئیم
راه عشقیست که با دیده تر می‏پوئیم‏

حیف نبود که نجوئیم بدل جای ورا
یا نپوئیم زنو منزل و مأوای ورا

این همه شور و نوا کز تو بپا می‏بینم
هر چه بینم همه در کار خدا می‏بینم‏

در دلم مهر تو و در نظرم روی تو هست
هر کجا سر برهت می‏سپرم کوی تو هست‏

نام تو ورد زبانم همه جا در شب و روز
غم تو هر چه بود دل برهش در تب سوز

هر که شد عاشق دیدار رخ دلبر خویش
بلکه از جان گذرد یا گذرد از سر خویش‏

منبع : کرامات العلویه، علی میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir